A felsőoktatási szektor digitális transzformációjának kérdéseit vitatták meg hazai és nemzetközi felsőoktatási vezetők április 29-én

Felsőoktatási vezetők és meghatározó ágazati szereplők aktív részvételével valósult meg a Digitális Transzformáció című projekt 2. disszeminációs eseménye a Fondation Maison des sciences de l’homme, az International Association of Universities és a Magyar Rektori Konferencia közös szervezésében a BME-n, 2016. április 29-én.

A külföldi és magyar projekt partnerek köszöntőit követően az egyik legnagyobb francia egyetem rektora, Jean-François Balaudé nyitó beszédében emelte ki egyetemük pozitív tapasztalatait az általuk kidolgozott első két MOOC kurzushoz kapcsolódóan, majd számos szempontot sorra véve tért ki a MOOC digitális képzések bevezetéséből adódó intézményi előnyökre, az online oktatás diákok által élvezhető értékein túl. A magyar felsőoktatási szektor büszkesége lehet, hogy a szakmai vitákat a francia példára adott egyfajta válaszként a magyar K-MOOC rendszer bemutatása kezdhette.

A digitális tananyagok felsőfokú oktatásban, illetve a felsőoktatási menedzsment egyes szegmenseiben történő használata területéről több jó gyakorlat is elhangzott a viták során, amelyek egyfelől ígéretes kezdő lépések, másfelől viszont rávilágítottak a teljes szektort átható digitális transzformáció még fennálló kihívásaira.

 

A workhop beszédei, prezentációi elérhetők az alábbi hivatkozásokon keresztül:

1_Dr. Zoltán Dubéczi welcome speech

2_D-Transform IAU_Isabelle

3_Conférence Budapest 28 avril 2016- ANG-OK_Balaudé

4_D-TransformDiscussionAnne

5_kmooc_ŐR_angol

6_d_transform_of_EKC

 

A beszédek, prezentációk továbbá a projekt honlapjára is feltöltésre kerülnek: http://www.dtransform.eu/

Művelet folyamatban, kérem várjon...



Mégse





Elfelejtette jelszavát?